Şerif ELENDER 

 

32 yıl deneyimli finans ve işletme yöneticisi, danışman, eğitimci ve yazar.

Çalışma hayatı boyunca Türkiye’nin önemli reel sektör ve finans kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunan Elender, 15 yılı aşkın süredir Strata Performans’ta kıdemli danışman ve eğitmen; M.S.Ü. İstatistik Bölümü’nde de Muhasebe-Finans öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir.

 

Elender’in strateji, finans, yönetim ve denetim odaklı hizmetlerinden yararlanmış olan kurumsal müşterileri arasında Magrabi, Türk Philips, Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, T. Şişecam Grup Şirketleri, Altınhas Holding, Finansbank, Halkbank, Henkel, Öznesil Tavukçuluk, Garanti Leasing, Koç-Fiat Kredi, Eczacıbaşı Holding, Oyak Çimento, Alternatifbank, Hayat Holding, McKinsey, Sio Otomotiv, ACD İnşaat, Namsal, Dorabase gibi kuruluşlar yer almaktadır.

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan ve öncesinde İ.T.Ü. Makine Mühendisliği’nde öğrenim gören Elender, SPK Temel ve İleri Düzey lisanslarına sahiptir.

 

Elender’in finans, ekonomi, verimlilik ve karlılık üzerine yazdığı ve büyük ilgi gören yazılarına https://www.strata.com.tr/strata-jik-yazilar veya https://www.linkedin.com/in/serifelender/ linklerinden ulaşılabilir.

22 yıl | 560 kuruluş | 111,000 profesyonel